Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

   Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu
 
Bilgi Edinme başvurusuyla ilgili yapılacak itirazlar üzerine 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanununda öngörülen sebeplere dayanılarak verilen kararları incelemek ve kurum ve kuruluşlar için bilgi edinme hakkının kullanılmasına ilişkin olarak kararlar vermek üzere; Bakanlar Kurulu Kararı ile atanan ve 9 üyeden oluşan 'Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu (BEDK)' oluşturulmuştur.

Bilgi edinme istemi reddedilen başvuru sahibi, yargı yoluna başvurmadan önce kararın tebliğinden itibaren on beş gün içinde Bilgi Edinme Değerlendirme Kuruluna itiraz edebilir. İtiraz yazılı olarak yapılır. Kurul, bu konudaki kararını otuz iş günü içinde verir.

İtiraz Başvuruları

İtiraz başvurularına mutlaka kurum veya kuruluşlara yapılan ?Bilgi Edinme Başvuru Dilekçesi? ile varsa kurum veya kuruluşun cevap yazısının birer sureti eklenecektir.

Başvuru Adresi 

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu, 4982 sayılı Kanun?da yazılı, usulüne uygun olarak yapılmış itiraz başvurularını aşağıda yazılı adrese yapılmaktadır.

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu (BEDK)

Başbakanlık Merkez Bina B-04
Bakanlıklar/ANKARA
Tel : 0(312) 419 57 15
Faks : 0(312) 419 15 35

Önemli Uyarı !.. Yönetmeliğin 24.maddesi gereğince Kurul?a yapılacak itiraz başvurularının yazılı olarak yapılması gerekmektedir. Elektronik (e-mail) başvurular işleme konulmamaktadır.

İtiraz başvurularına mutlaka kurum veya kuruluşlara yapılan ?Bilgi Edinme Başvuru Dilekçesi? ile varsa kurum veya kuruluşun cevap yazısının birer sureti eklenmelidir.

Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu Kararları


SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100