Banner

MEVZUAT
AVUKATLIK HUKUKU
MAKALELER
HUKUK HABERLERİ
FAYDALI BİLGİLER
İÇTİHATLAR
DİLEKÇE-FORM
ADLİ REHBER
İNSAN HAKLARI
HUKUK SÖZLÜĞÜ
DAVA TÜRLERİ
HUKUKİ BELGELER
 
Reklam Alanı

Host - Sponsor

3 İLÇE KURULMASI HAKKINDA KANUN

    3 İLÇE KURULMASI HAKKINDA KANUN

    Kanun Numarası: 3949

    Kabul Tarihi: 27/12/1993

    Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi: 29/12/1993

    Yayımlandığı Resmi Gazete Sayısı: 21803

    Madde 1 - Ekli (1) sayılı listede adları yazılı mahalleler merkez olmak, ekli (2) sayılı listede adları yazılı köyler bağlanmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere İzmir ilinde Güzelbahçe adıyla,

    2. Ekli (3) sayılı listede adları yazılı mahalleler merkez olmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere İstanbul İlinde Esenler adıyla,

    3. Ekli (4) sayılı listede adları yazılı köyler bağlanmak ve aynı adla bir belediye kurulmak üzere Bolu ilinde Gümüşova adıyla,

    Üç ilçe kurulmuştur.

    Madde 2 - 1. İzmir İli Narlıbahçe ilçesinin ve belediyesinin adı Narlıdere,

    2. Bolu İli Cumaova ilçesinin ve belediyesinin adı Cumayeri,

    olarak değiştirilmiştir.

    Madde 3 - Bu Kanun yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

    Madde 4 - Bu Kanun hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

    Geçici Madde 1 - Bu Kanunla kurulan Güzelbahçe, Esenler ve Gümüşova ilçelerinde merkezi idare tarafından oluşturulacak teşkilata ait kadroları ihdas etmeye Bakanlar Kurulu yetkilidir.

    Yeni kurulan ilçelerin teşkilatlanması tamamlanıncaya kadar merkezi ve mahalli idarelere ait her türlü iş ve işlemler ile idari ve adli davalar ve bunlara ilişkin iş ve işlemler mevcut bağlılık durumuna göre yürütülür.

    Geçici Madde 2 - Bu Kanunla kurulan Güzelbahçe, Esenler ve Gümüşova belediyelerine ait organların seçimi ilk mahalli idareler genel seçimi ile birlikte yapılır.

    Bu süre içerisinde İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri hudutları dahilinde kurulan Güzelbahçe ve esenler belediyelerine ait hak, yetki ve görevlerin Büyükşehir Belediyelerine ilişkin olanları İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerince kullanılır ve yürütülür.

    Güzehbahçe ve Esenler Belediyeleri hakkında 3030 sayılı Kanunun geçici hükümleri kıyasen uygulanır ve koordinasyon Büyükşehir Belediyelerince sağlanır.

    Yeni kurulan belediyeler teşkilatlanıncaya kadar belediye hizmetleri halen bağlı oldukları ilçe belediyelerince yürütülür.

   

SIK SORULANLAR
BİLGİ EDİNME
TÜKETİCİ KÖŞESİ
ÜCRETSİZ AVUKATLIK
HUKUK EĞİTİMİ
 
Üyelik işlemleri
 
K.Adı
Parola
            
      Şifremi Unuttum
      Üye Ol
Hukuk Arama Motoru
Hukuk Anketi
Reklam AlanıZirve100